אלול תשכ"ו - ר' שלום דובער וולפא

מתוך Yomanim

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

[יום ו' עש"ק פ' כי תצא י' אלול ה'תשכ"ו]

כבכל שנה כן גם השנה בזמן שקיימים הקעמפים, נוסעים בחורים שונים לתת שם שיעורי תניא וכו', גם אני נסעתי בליל חמישי העבר והשבוע לאחד הקעמפים, ונתתי שם כשעתיים וחצי שעור בתניא, וכן אח"כ דיברנו על הרבי וסיפרתי להם סיפורים שונים וכו', ובשעה אחת אחרי חצות נסענו ל"גן ישראל" ומשם לברוקלין, הגענו ל-770 בשעה 5:15 בבוקר.

השעה עתה 7:05 ובעוד כ-15 דקות נכנסת השבת, ברגע זה נכנס כ"ק אדמו"ר שליט"א ל-770, אני ממהר כיון שבעוד כמה דקות מתפללים מנחה.

אשאיר את המכתב פתוח ואם תהי' התוועדות אכתוב לכם אי"ה ראשי פרקים מהשיחות.

[מוצאי שבת קדש פרשת כי תצא, תשכ"ו]

לפני כמה דקות קבלנו מכתב אקספרס מר' אפרים וולף שעכשיו הי' אצל מר שמעוני והענין מסודר בהחלט בע"ה, ומבקש מאתנו שלא נפרסם את זה, ובעוד עשרה ימים נפנה למשרד אל-על כאן לשם סידור רשמי של הכרטיסים.

[אור ליום ג', ו' תשרי יא"צ הרבנית הצדקנית מרת חנה ז"ל אם כ"ק אדמו"ר שליט"א! (תשכ"ז)]

ביום שני שלפני ר"ה בא המטוס מישראל, וב-770 חכו הרבה מאנ"ש וכל כמה דקות הגיע קרר משדה התעופה הנושא בתוכו כמה מהאורחים. הפגישות בין היהודים שיצאו מרוסיא לבין מכיריהם וקרוביהם כאן היו ממש מזעזעות, וילאה עטי מלתאר זאת, ביחוד מעניין לראות איך שהיהודים מרוסיא זקנים וצעירים עמדו בדחילו ורחימו לפני שראו את פני כ"ק אד"ש בפעם הראשונה, רובם ככולם כבר לא ראו יותר מ-45 שנה רבי, כלומר לא את הרבי הקודם שיצא ג"כ מרוסיא לפני הרבה שנים והי' בפולין, וכמובן לא את כ"ק אד"ש.

לסליחות בער"ה היו מאות רבות של אנ"ש וכן כל האורחים שהגיעו לר"ה, ואחרי הסליחות הורה כ"ק אד"ש לנגן רחמנא דעני וכו', ואח"כ התחיל בעצמו הושיעה את עמך. אחרי התפילה עברו כולם ומסרו את הפ"נ לכ"ק אד"ש שעמד בפתח חדרו וברך כ"א בכתיבה וחתימה טובה לשנה טובה ומתוקה. אח"כ נסעו לאהל, וגם כ"ק אד"ש נסע לשם כשעה אחרי כולם, וכיון שאני נסעתי קצת מאוחר עם אחד שלקח אותי בקרר אני ראיתי את כ"ק אד"ש בעמדו אצל האהל, הרבי עומד מול המצבה ועל הדפנות שמקיפות את הקבר מונחת מגירה גדולה ועליה הרבה מאוד שקיות נייר גדולות מלאות פדיונות ומכתבים וכ"ק אד"ש קורא שם את כולם.